Czego spodziewać się będąc w związku z silną kobietą

wpis w: Homo sapiens, Wszystkie | 0

Spotykanie się z silną kobietę, która posiada pełną kontrolę nad swoim życiem, jest to doświadczenie, z którego można się wiele nauczyć. Według autora poniższego artykułu, amerykańskiego publicysty The Huffington Post US, piszącego -jak mniemam- z autopsji J, jeśli czujesz, że zakochujesz się w tego typu kobiecie, jest kilka aspektów, które powinieneś mieć na względzie.

1. Nie oczekuj pretensjonalności

Nie owijaj w bawełnę, lecz zmierzaj prosto do  sedna sprawy, ponieważ ona postąpi tak samo w konfrontacji z tobą. Jeśli coś ją drażni, dowiesz się od razu, co jest na rzeczy. Jest to kobieta rozwiązująca problemy, która chciałaby, abyś również i ty wykazał się inicjatywą.Jeśli chcesz coś słodkiego, zjedz muffinka. 🙂

2. Nie myśl, że będziesz utrzymywał związek poprzez smsy

Silne kobiety mają doskonale rozwinięte zdolności komunikacyjne i subtelne niuanse wiadomości tekstowych mogą ten fakt potwierdzić, ale nie w tym rzecz. Oczywiście, kilka smsów w ciągu dnia nie zaszkodzi, ale waszą główną formą komunikacji będą rozmowy telefoniczne lub w cztery oczy (i słusznie).

3. Nie staraj się zaimponować jej błazeństwami

Odpuść sobie „pozerstwo społecznościowe”. Każda szczeniacka próba wzbudzenia w niej zazdrości, jak chociażby czatowanie czy publikowanie zdjęć z inną, odbije Ci się czkawką.
Silne kobiety nie są zazdrosne, ponieważ czują się na tyle pewne siebie, aby wiedzieć, co (i kto) jest wart ich czasu. Jeśli będzie chciała zaangażować się w relację z tobą, będzie oczekiwać w zamian tego samego z twojej strony.

4. Nie spodziewaj się banalnych rozmów

Silne i dojrzałe kobiety są mądre, pełne namiętności i dobrze wykształcone. Szukają prawdziwych rozmów na konkretne tematy. Nawet jeśli oglądają jakiś serial o gospodyniach domowych, ich umysł skupia się na aspektach naprawdę ważnych. Jeśli chcesz przyciągnąć jej uwagę, będziesz musiał dorównać jej kroku.

5. Nie możesz pozwolić sobie na niezdecydowanie

Prawdopodobnie ma stresującą pracę i spędza większość dnia, podejmując decyzje i stawiając czoła wyzwaniom interpersonalnym. Jeśli planujesz spędzić wieczór pod znakiem niezdecydowania, debatując np. nad tym co i gdzie zjeść, to zapolowałeś na nieodpowiednią „zdobycz”. Ona chciałaby, żebyś był zdecydowany.

6. Szanuj ją

Nie powinno się odmawiać szacunku żadnej kobiecie. W dzisiejszych czasach kobiety są odważne, pewne siebie i wiedzą, czego chcą. Nie chcą mieć obok siebie kogoś, kto je źle traktuje czy nie szanuje.

7. Nie próbuj grać niepewnego

Jeśli mówisz, że coś zrobisz, coś co wymaga jej zaangażowania czy też nie, musisz być odpowiedzialny za swoje słowa.

8. Przygotuj się na bycie stale motywowanym

Silna kobieta wyznacza sobie precyzyjne cele, jej życie zmierza w konkretnym kierunku i ma własną wizję przyszłości. Jeśli postanowiła dzielić życie z tobą, zarazi cię swoją ambitną naturą.

9. Spodziewaj się pełnego zaangażowania z jej strony

Silne kobiety są lojalne. Oczekują uczciwości i zaangażowania, ale będą odwzajemnić się tym samym z taką samą pasją, którą okazują w każdej dziedzinie życia. Nigdy nie znajdziecie kogoś bardziej niezawodnego niż silna i niezależna kobieta. Dlaczego? Dlatego, że wybiera ona to, co chce ze skarbca życia i kiedy to dostanie, trzyma mocno w garści. Jeśli wybrała ciebie, da ci wszystko.

10. Przygotuj się na nowe doświadczenia

Kobieta tego typu żyje z pasją i entuzjazmem. Jej ścieżka była i jest wypełniona hobby, zainteresowaniami i wyjątkowymi doświadczeniami. Sporządziła już ponadto listę rzeczy, które chce robić w przyszłości – którymi będzie chciała się z tobą dzielić.

11. Będziesz czekał z niecierpliwością na każdy nowy dzień w jej towarzystwie

Gdy jesteś w związku uczuciowym z silną kobietą, nuda nie ma prawa bytu. Kobieta tego typu jest w ciągłym ruchu. Może zaproponować ci weekend w górach, podczas gdy relaksujesz się na kanapie (a nawet jeśli zaplanowaliście już tego rodzaju wypad, na pewno jakieś pomysły, aby go urozmaicić, przyjdą jej do głowy).

12. Czeka was wspaniałe wspólne życie

Jak każda zmotywowana, ambitna i inteligentna osoba, ty również pragniesz żyć pełnią życia. Masz cele, marzenia i oczekiwania co do przyszłości. Nie ma nic lepszego niż poczucie, że kobieta u twego boku podziela twoją ambicję i wspiera twoje wysiłki. Nigdy nie będziesz tak szczęśliwy, jak z silną kobietą, ponieważ pragnie ona czerpać z życia to, co ma najlepsze do zaoferowania. Kocha głęboko i zainspiruje cię, abyś stał się najlepszą wersją siebie.

Nie bój się silnych kobiet, ich pasji życia. Wręcz przeciwnie, poczuj się szczęśliwcem, że u swego boku masz prawdziwą „koleżankę z zespołu”. Że znalazłeś partnera i powiernika. Że znalazłeś kogoś równego tobie.

Źródło: huffingtonpost.it (James Michael Sama http://jamesmsama.com/)
Grafika: i.huffpost.com

Komentarze zostały wyłączone.